Niewielka (licząca ok. 100 mieszkańców) wieś Kryształowice położona jest około 20 km na południe od Wrocławia, 2 km od trasy prowadzącej w kierunku Jeleniej Góry/Wałbrzycha (droga nr 35).

Może być świetną bazą wypadową dla wycieczek:

  • rowerowych - w okolice góry Ślęży i jej malowniczych okolic
  • samochodowych - do miejscowości wypoczynkowych Kotliny Jeleniogórskiej (Karpacz, Szklarska Poręba), Kotliny Kłodzkiej, zamku Książ, Kliczków, Czocha czy Grodno, pałaców w Krobielowicach, Kraskowie lub Skalnego Miasta w Czechach (ok. 80 km). Niedaleko położone jest również Arboretum Wojsławice - oddział wrocławskiego ogrodu botanicznego z pięknie kwitnącymi w maju azaliami. W okolicy znajduje się też zbiornik wodny w Mietkowie, a u podnóża Ślęży leży rezerwat archeologiczny Będkowice. Kilkadziesiąt kilometrów dzieli miejscowość od atrakcji historycznych, takich jak sztolnie w Walimiu, Włodarzu czy Osówce, twierdzy w Srebrnej Górze, z której szczytu rozpościera się wspaniały widok na panoramę Gór Sowich. Warte odwiedzenia są też stara kopalnia węgla w Nowej Rudzie oraz zabytki w Świdnicy. To tylko część atrakcyjnych miejsc oddalonych zaledwie o kilkadziesiąt minut jazdy autem.
  • okolica to również siedlisko wielu ciekawych gatunków ptaków - może być interesująca dla ornitologów
  • bliskość Wrocławia sprawia, że jeśli chcesz go zwiedzić lub masz tam do załatwienia jakieś sprawy - nie musisz nocować w drogim hotelu. Samochodem do centrum miasta dojedziesz w pół godziny.

Oprócz przytulnych pokojów, pięknego ogrodu czy okolicznych lasów, na Gości czekają hodowane przez nas zwierzęta. W obejściu natknąć się można na kury, psy, koty, króliki czy – szczególnie urodziwe – kozy. Oferujemy także ekologiczne, kozie mleko oraz wyrabiane z niego twarogi. Do nabycia są też króliki.


Skalne Miasto

Arboretum Wojsławice

Sztolnie w Walimiu

Twierdza w Srebrnej Górze

Zapora w Lubachowie

Panorama Gór Sowich


Nasze zwierzaki

Kontakt:

Jadwiga i Krzysztof Rogalscy
ul. Leśna 21 Kryształowice
tel. 071 391 19 30
gsm 501 819 042
e-mail: agrorogalscy@interia.pl

Numer konta:
BS Kąty Wr. o/Sobótka
20 9574 1015 2003 0207 7046 0001